Przyspieszyć swoją karierę – garść sugestii doradcy zawodowego

Namówiliśmy kluczowego rekrutera z markowego serwisu rekrutacyjnego szukampracy.pl do podzielenia się swoimi doświadczeniami dot. budowania własnego image u rekruterów i headhunterów. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Planowanie rozwoju zawodowego powinno być elementarną domeną życia każdego człowieka, który naprawdę rozpatruje temat swojej przyszłości. Tak widziana przedsiębiorczość to nie tylko mądre postępowanie, lecz także przynoszące niemałe korzyści. O czym mowa?

Dzięki planowaniu własnej ścieżki zawodowej mamy świadomość, dokąd podążamy, w jaki sposób chcemy tam dotrzeć i jaki obieramy cel. Nie działamy tym samym na chybił trafił, lecz kierujemy się do określonego miejsca wyraźnie wytyczoną ścieżką. Tym sposobem łatwiej nam uzyskać to, co pierwotnie chcieliśmy. Nasze metody postępowania są bardziej usystematyzowane i ukierunkowane, więc jesteśmy nastawieni na powodzenie, a nie na fiasko.

Obmyślanie ścieżki zawodowej pozwala nam również na konkretne kształtowanie swojego bytowania zawodowego, nie zaś ufanie w opatrzność. Dodatkowo pomaga nam też pracować nad własną osobowością. Planując rozwój kariery, spostrzeżesz, iż wzrośnie Twoja pewność siebie. Pracownik, który w pełni wie, co zamierza osiągnąć, jest bardziej ekstrawersyjny, czuje się silniejszy, mniej bezwolny, a przede wszystkim nie zachowuje się obojętnie. Do własnej pracy i kariery podchodzi rozważnie i dojrzale, a w/w przesłanki bez dwóch zdań definiują człowieka uznanego zawodowo.

To my w większości określamy, jak powinna się prezentować linia naszej kariery i jak będzie przebiegać nasz rozwój kompetencji. W czasach, w których przyszło nam funkcjonować, zdobycie oraz zachowanie dobrej posady jest niezmiernie trudne, rynek zatrudnienia ciągle ulega poważnym transformacjom, stąd każdy pracownik powinien być w stanie się zaadaptować do rozchwianych warunków rynku pracy. Aby móc się określać wartością dodaną dla pracodawcy, nieodzowne jest zaplanowanie drogi swojego awansu. Aby coś osiągnąć, trzeba włożyć w to mnóstwo pracy oraz trudu, żaden pracodawca nie zadzwoni do nas i nie zaproponuje nam fantastycznie prosperującego stanowiska. Z tego względu jak najszybciej zaplanuj indywidualną karierę zawodową i ustal perspektywy, do których chcesz się kierować i przede wszystkim – które możesz osiągnąć. Uprzytomnisz sobie, iż opracowanie rozwoju zawodowego dostarczy Ci więcej zysków, niż mógłbyś przypuszczać.

Autor: Darmowe szukampracy.pl

Comments are closed.